De coördinatoren van Joods onderwijs in Nederland, de Bondsrepubliek en Zwitserland hebben een tweedaagse conferentie in Amsterdam gehouden.
Het NIK trad op als gastheer van een overleg tussen Shila Erlbaum, Eva Pruschy en Henny van het Hoofd, de coördinatoren van het Joodse onderwijs van de Zentralrat der Juden in Deutschland, de Schweizerische Israelitische Gemeindebund en het Nederlands-Israëlitisch Kerkgenootschap. De drie organisaties werken samen in het kader van de Jewish European Learning Experience JELED.
Vanuit Berlijn was Shila erlbaum naar Amsterdam gekomen, en vanuit Zürich was Eva Pruschy aangeschoven. Samen met Henny van het Hoofd hebben zij beraadslaagd over nieuwe onderdelen van het lesprogramma dat in de drie landen wordt gebruikt. Ook werd een bezoek gebracht aan een internetbouwbedrijf dat veel deskundigheid heeft op het gebied van internettoepassing in het onderwijs.
Met Marijke Slager, portefeuillehouder Onderwijs in de Permanente Commissie, en NIK-secretaris Ruben Vis werd de lunch gebruikt. Hierbij werd met elkaar van gedachten gewisseld over de stand van het Joodse onderwijs in de drie landen, manier waarop het onderwijs is georganiseerd en de diverse dilemma’s en uitdagingen die men daar bij tegen komt.